Технології
зберігання яблук в промислових масштабах у регульованому газовому середовищі

 У багатьох людей виникає запитання, як правильно зберігати яблука в промислових масштабах та за якою технологією. Для кожного споживача дуже важливе зберігання та якість плодоовочевої продукції. Тому підприємства, які займаються вирощуванням яблук використовують спеціальні технології. Одним із таких способів є регульоване газове середовище (РГС).

Суть цієї технології зберігання полягає у пониженні вмісту кисню, що зменшує кількість виділення яблуками етилену. При такій роботі починає підвищуватися кількість двоокису вуглецю, який знижує міру дії етилену. Внаслідок таких хімічних реакцій уповільнюється дозрівання плодів і зберігається товарний вигляд на довший період. РГС в більшості застосовується для зберігання яблук та груш. Слід зазначити, що даний метод зберігання є для кожного продукту індивідуальним.

  На практиці є два основних типи регулювання газового середовища:

1.Модифіковане газове середовище.

Це невелике зменшення кількості O2, і збільшення об'єму CO2. Але основним завданням є те, щоб сумарна доля даної суміші була рівна 21%. Цей спосіб рекомендується для збереження яблук, або в місцях з тропічним кліматом для недовгого зберігання бананів. 

2. Другий тип вимагає установки спеціального устаткування для РГС.

 Він застосовується частіше за інших через точне регулювання атмосфери камери. Об'ємна доля кисню повинна складати 1-3% і двоокису вуглецю 1-2%. За сучасними технологіями є можливість регулювати газове середовище залежно від:

  • міри зрілості;
  • виду продукції;
  • необхідного виду зберігання.

Регульоване газове середовище використовують великі підприємства, адже цей метод зберігання продукції є не з дешевих. Результатом успішного зберігання повинен бути хороший прибуток. Тому на сьогодні все більше клієнтів встановлюють собі спеціальні камери.

Компанія "Перлина Поділля" використовує саме такий метод зберігання яблук, що приносить хороший результат. Підприємство веде суворий контроль по якості плодів. Калібрування проходить у два етапи. Перший етап - це збір яблук вручну. На другому етапі товар у складі-холодильнику проходить остаточний контроль при відвантаження товару. 

Всі яблука зберігаються тільки у фруктосховищі-холодильнику з газовим середовищем, що дозволяє продовжити термін зберігання. Тому фрукт не втрачає своїх корисних властивостей.

"Перлина Поділля" здійснює продаж яблук оптом на ринку України, Узбекистану, Арабських Еміратів, Камеруну та інших країн. Підприємство на ринку торгівлі з 2001 року і за цей період залучила до співпраці тисячі клієнтів.