Яблука сорту Гала - красиві і смачні фрукти

Сьогодні існує безліч сортів яблук, які використовуються для різних цілей. Одні добре підходять для вживання в свіжому вигляді, інші - для запікання або салатів. Один з найбільш цінних вважається сорт Гала. У першу чергу варто виділити хорошу врожайність і здатність витримати зиму. Тому, серед вітчизняних садівників він досить популярний. Чим ще відрізняються яблука сорту Гала і які існують підвиди, опишемо нижче.

Дерева цього сорту мають середні розміри і невелику висоту. Цвітуть досить пізно, в кінці весни. Для підвищення врожайності рекомендується посадити навколо кілька інших сортів яблунь.

Плоди сорту Гала бувають середніх або великих розмірів. За формою круглі, але іноді можна спостерігати легке подовження до низу. Мають жовтий колір, але часто спостерігається великий яскравий рум'янець. Ще один великий плюс - тонка шкірка, яка має значну м'якість. Яблука на смак дуже соковиті, з неповторним ароматом карамелі. Цей сорт відмінно підходить як для вживання в сирому вигляді, так і для запікання та консервації. Яблука Гала відносяться до зимових, оскільки дозрівати починають в кінці вересня і це триває до листопада. Термін зберігання їх досить великий - 2-3 місяці. При цьому вони максимально зберігають свої первозданні якості. Відрізняються середньою транспортабельністю.

Перші врожаї яблуня Гала дає через 6-7 років після посадки. Але в разі вибору карликових саджанців, перші плоди можна отримати вже через 3-4 роки. Дерева добре плодоносять, з великою регулярністю. Єдиний недолік - через деякий термін розмір плодів починає зменшуватись. Для цього існує перевірений спосіб - скорочувати кількість квіток, оскільки в разі меншої кількості врожаю, розмір плодів побільшає. Також дерева цього сорту мають гарну зимостійкість, правда, сильні морози до -30 недовго можуть витримати. Крім того, не піддаються впливу таких захворювань, як борошниста роса і парша.

Також варто відзначити, що існують кілька підвидів цього сорту. Це пов'язано з тим, щоб зовнішній вигляд яблук був більш привабливим за рахунок насиченості забарвлення і гарної форми. Найпопулярніші з них: Роял Гала, Червоний Гала, Гала Маст, Біг Ред, Галаксі, Спур Ред Гала.

Роял Гала. Один з перших клонів. Досить популярно використовується в промислових цілях в Європі. Основна відмінність від оригіналу полягає в більш витягнутій формі плодів, а також більш яскравій шкірці і м'якоті.

Гала Маст. Цей підвид більш стійкий до борошнистої роси. Має рясне цвітіння і плодоношення. Яблука відрізняються досить великим розміром, до 180 г. Це найпопулярніший підвид сорти Гала. Плоди яскраво-червоного кольору, а формою схожі на діамант.

Якщо ви шукаєте, де купити яблука сорту Гала, рекомендуємо звернутися до нас. Впевнені, ви оціните позитивні якості цього сорту. Яблука сорту Гала - це не тільки смачний і корисний продукт, але і зовні привабливий товар.